XXI POWIATOWY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK BRODNICA 2019


XXI POWIATOWY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK BRODNICA 2019

29 stycznia, o godzinie 9:00, w Brodnickim Domu Kultury, po raz XXI odbędzie się finał Powiatowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek, który poprzedzą eliminacje rejonowe:
7 stycznia, w Brodnickim Domu Kultury – wykonawcy z Brodnicy, Szabdy, Gorczenicy, Szczuki, Gortatowa, Cieląt, Dzierżna, Osieka, Strzyg, Tomaszewa, Kretek Dużych, Zbiczna, Pokrzydowa, Jajkowa, Wielkiego Leźna, Brzozia.
8 stycznia, w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Jabłonowie Pom. – wykonawcy z Jabłonowa Pom., Lembarga, Konojad, Góral, Bukowca, Płowęża.
9 stycznia, w Szkole Podstawowej w Świedziebni – wykonawcy z Górzna, Radoszk, Grążaw, Jastrzębia, Świerczyn, Miesiączkowa, Gołkowa, Łaszewa, Michałek, Zasad, Janowa, Świedziebni.
10 stycznia, w Gminnym Ośrodku Kultury w Bobrowie – wykonawcy z Bobrowa, Drużyn, Nieżywięcia, Małk, Kawk, Kruszyn.
Każdy uczestnik zaprezentuje jedną kolędę lub pastorałkę, z akompaniamentem, pół playbackiem lub a capella. Celem Festiwalu jest prezentacja tradycyjnych kolęd i pastorałek, poszukiwanie nowych aranżacji i pomysłów twórczych, prezentacja nowych, autorskich pastorałek i pieśni bożonarodzeniowych w ciekawych aranżacjach, promocja regionalnych kolęd i pastorałek, kultury i tradycji ludowej różnych regionów Polski, a przede wszystkim propagowanie wspólnego muzykowania i kreatywności dzieci, młodzieży szkolnej. Na laureatów Festiwalu czekają nagrody.


PATRONAT: Starostwo Powiatowe w Brodnicy

DO POBRANIA:
– karta zgłoszenia – https://drive.google.com/file/d/1wGVIr7_Hv8t_P4RYu-qEdvBN-qkqiwKK/view

regulamin – https://drive.google.com/file/d/1YWphWMxfTVlZutL9R2IYaw1yMITQ_1o5/view

Źródło: Brodnicki Dom Kultury