„MAROKO – BRAMA ORIENTU” – SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM PIOTREM KOWALCZYKIEM


„MAROKO – BRAMA ORIENTU” – SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM PIOTREM KOWALCZYKIEM

 

3 kwietnia – 17:30 – Pałac Anny Wazówny – wstęp wolny

W ramach cyklu „Podróże dalekie i bliskie” 3 kwietnia brodnicka biblioteka zaprasza na spotkanie z Piotrem Kowalczykiem – podróżnikiem, geografem, pasjonatem fotografii. Tym razem tematem wiodącym spotkania będzie prawdziwie orientalne Maroko.

Piotr Kowalczyk podróże zaczynał od wycieczek górskich i działalności w PTTK, poznawania pięknej Polski. Każde wakacje spędzał na wędrówkach i poznawaniu. Zwiedzał zabytki, parki narodowe, chodził po górach. Później przyszedł czas na Europę, aż w końcu pierwszy pozaeuropejski wyjazd do Maroka, który zapoczątkował nowy etap.

Pasjonuje go nieznane, ciągłe odkrywanie miejsc i podróże survivalowe. Woli jeździć tam gdzie kończy się droga. W 2009 roku z Tomkiem Olesiem, stworzył projekt Globtroterzy.net, ze stroną o tym tytule, gdzie opisywał podróże.

Popularyzuje także wiedzę o świecie, występując na festiwalach podróżniczych. Jest autorem wielu prelekcji, pokazów i warsztatów podróżniczych. Organizuje wystawy fotografii i warsztaty. Jest pomysłodawcą festiwalu „Tydzień Ziemi” na Uniwersytecie Szczecińskim, brał także udział w kampanii „Odkryj na dobre Szczecin” jako ambasador. Współpracuje z firmą turystyczną BluEmu, gdzie prowadzi wycieczki w wielu zakątkach świata.

Spotkanie odbędzie się w Pałacu Anny Wazówny, wyjątkowo we środę 3 kwietnia o godzinie 17:30. Wstęp wolny.

Źródło: Urząd Miejski w Brodnicy