NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI


Burmistrz Brodnicy Jarosław Radacz oraz Starosta Brodnicki Piotr Boiński od 8 do 11 listopada zapraszają do uczestnictwa w obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Obchody rozpoczną się 8 listopada o godz. 12:30 przy Pomniku Wdzięczności złożeniem kwiatów przez Burmistrza Brodnicy i Starostę Brodnickiego. Uroczystości w Pałacu Anny Wazówny gdzie m. in. nastąpi wręczenie medali i odznaczeń (wstęp za zaproszeniem) zaplanowano na godzinę 13:00. O godzinie 18:00 na Dużym Rynku w Brodnicy zorganizowane zostaną XI Brodnickie Nocne Manewry Patriotyczne. (org. Stowarzyszenie „Na Wiejskiej”. Zadanie dofinansowanie ze środków Gminy Miasta Brodnicy)

9 listopada na strzelnicy wojskowej przy Alei Józefa Piłsudskiego o godzinie 9:00 rozegrane zostaną Otwarte Zawody w Strzelectwie Sportowy o puchar Burmistrz Brodnicy.

11 listopada o godzinie 9:30 w kościele farnym w Brodnicy rozpocznie się uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem żołnierzy 4. Brodnickiego Pułku Chemicznego, pocztów sztandarowych, delegacji i Miejskiej Orkiestry Dętej. Tego samego dnia o godz. 15:00 zapraszamy do Brodnickiego Domu Kultury gdzie nastąpi otwarcie wystawy malarstwa Mirosława Rusinka. Godzinę później o 16:00 również w Brodnickim Domu Kultury odbędzie się koncert pt. „Lubię wracać tam gdzie byłem” w wykonaniu Bydgoskich Solistów Arte Con Brio.

W związku ze zbliżającymi się uroczystościami patriotycznymi Burmistrz Brodnicy apeluje również o oflagowanie w tych dniach swoich miejsc zamieszkania i pracy.

Źródło: Urząd Miejski w Brodnicy