POWĘDRUJEMY SZLAKIEM ŚW. JAKUBA


23 listopada br. w ramach XXVIII Dni Kultury Chrześcijańskiej organizowany jest rajd pieszy szlakiem św. Jakuba: Brodnica – Bachotek. Tegoroczne hasło DKCH brzmi „Z Brodnicy do Camino de Santiago – DROGĄ WIARY I KULTURY”, dlatego nie mogło w programie Dni zabraknąć pieszej wędrówki.

Organizatorami rajdu są: Parafia pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, Urząd Miejski w Brodnicy, Muzeum w Brodnicy i Hufiec ZHP Brodnica.

Wędrowcy wyruszą na szlak o godz. 10:00 z placu przy Pałacu Anny Wazówny, Przewidywany czas przejścia trasy to 2 godziny. Po godzinnej przerwie w PTTK w Bachotku wędrowcy wrócą do Brodnicy busami.

Szlak świętego Jakuba to przecinająca całą Europę sieć dróg prowadzących do znajdującego się w Santiago de Compostela grobu apostoła. Uznaje się, że Camino de Santiago i tradycja pielgrzymowania do Santiago są ważne dla chrześcijańskiej tożsamości Europy. Fragment Camino Polaco, polskiej części drogi, przebiega przez Kujawsko-Pomorskie, w tym przez Pojezierze Brodnickie.

Zgłoszenia na rajd przyjmowane będą od 12 do 19.11.2019 r. w Informacji Turystycznej – Brama Chełmińska i w Urzędzie Miejskim w Brodnicy, pok. 201. Osoby niepełnoletnie będą mogły wziąć udział w rajdzie z rodzicem bądź opiekunem.

Źródło: Urząd Miejski w Brodnicy