CLASSIX ONLINE


ClassiX Online to koncerty, warsztaty, panele dyskusyjne, wywiady, spotkania z artystami, pokazy i premiery filmów. To cotygodniowa dawka dobrej kultury! 18. lipca rozpoczynamy cotygodniowy cykl spotkań online, pełnych inspirujących treści kulturalnych. Ponieważ COVID-19 uniemożliwił nam spotkania z publicznością na żywo, postanowiliśmy przekształcić ClassiX w mobilny dom kultury. Taka formuła pozwoli nam na prezentację jeszcze większej ilości artystów, wydarzeń i projektów artystycznych, dając nam możliwość dotarcia do znacznie szerszego grona odbiorców. Zaczynamy 18. lipca o godz. 20:00 od koncertu zespołu 5/6 w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku – współorganizatora wydarzenia, gdzie nie tylko damy się porwać energetycznej muzyce wokalnej, ale i porozmawiamy z artystami o ich inspiracjach, pasji i codziennej artystycznej rutynie.

YT: https://www.youtube.com/channel/UCxPe41yG_Po-c3z2MmL4P-Q

Facebook: https://www.facebook.com/festiwalclassix/

Następnie zawitamy do Warszawy, gdzie Sebastian Wypych zabierze nas w fascynującą podróż śladami tradycji ludowej włożonej w ramy współczesnych technik audiowizualnych. Podczas eko-panelu dyskusyjnego prowadzonego przez Marcina Tischnera porozmawiamy o filozofii zero waste, dobrych praktykach i eko-edukacji. Kolejna sobota sierpnia to spotkanie z niezwykłymi artystami – Magdą Hueckel i Tomkiem Śliwińskim i ich wielokrotnie nagradzanym filmem „Nasza klątwa”. Sierpniowe spotkania z kulturą zakończymy live session w Zakopanem, gdzie Mat Kwiatkowski wraz z Kapelą Andrzeja Kalaty Korca nagrywać będą materiał na płytę „Rozmowy przy halnym”. Wrzesień i październik obfitować zaś będą w premiery i nowości z rynku edukacyjno-kulturalnego. Nasłuchujcie i bądźcie z nami!

Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Mai i Mata Kwiatkowskich. Projekt dofinansowano z Narodowego Instytutu Wolności z Programu COVID-19, z budżetu Gminy Miasta Brodnicy oraz Starostwa Powiatowego w Brodnicy.

Źródło: Urząd Miejski w Brodnicy