WYŚCIGI CIĄGNIKÓW NA POCZĄTEK JESIENI


Festyn „Barwy Jesieni” w Janówku z głównym punktem programu, jakim są wyścigi ciągników, to wydarzenie, które już na stałe zagościło w kalendarzu imprez powiatu brodnickiego. Kolejna edycja jesiennego pikniku odbędzie się w niedzielę, 29 września. Na festyn zaprasza społeczność sołectwa Janówko i Gmina Brzozie, a także Powiat Brodnicki, który jest partnerem przedsięwzięcia.

Festyn odbędzie się na boisku wiejskim w Janówku od godziny 14:00 do 20:00. Gwoździem programu będą – jak zawsze – organizowane we wsi od lat wyścigi ciągników. Rywalizacji traktorów – które staną na starcie w dwóch kategoriach: do 80 KM i powyżej 80 KM – towarzyszyć będzie część piknikowa. Zaplanowano zabawy i animacje dla dzieci. Czynne będą: kawiarenka, mała gastronomia i stoiska handlowe. Zaplanowano też wspólną biesiadę uczestników.

Inicjatorem i głównym organizatorem imprezy jest radna powiatu brodnickiego Małgorzata Smoczyńska, którą mocno wspierają w organizacji festynu Rada Sołecka, Ochotnicza Straż Pożarna, Koło Gospodyń Wiejskich, mieszkańcy wsi oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Społeczności Lokalnej „Po Drodze”. Partnerem wydarzenia jest Powiat Brodnicki oraz Automobilklub Toruński.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Brodnicy