WYSTAWA MALARSTWA BOLESŁAWA TOMASZA DANIELEWSKIEGO I AGNIESZKI STAAK “OGNIWO”


Wernisaż odbędzie się 27 września 2019 r o godz. 18:00 w Galerii w Bramie Chełmińskiej.

Z ogromną przyjemnością zapraszamy Państwa na wernisaż prac dwóch, wyjątkowych brodniczan: malarza impresjonisty, BOLESŁAWA TOMASZA DANIELEWSKIEGO oraz studentki V roku Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, AGNIESZKI STAAK.
Tytuł wystawy „OGNIWO” nie jest przypadkowy – artysta wyjaśnia, że
najważniejszą rzeczą dla niego jest bycie częścią łańcucha ludzi, którzy bezinteresownie pomagają sobie nawzajem w twórczym rozwoju, swoistym ogniwem, łączącym biegunowo różne pokolenia artystów. Na początku drogi zawodowej @Bolesław Danielewski otrzymał takie wsparcie od wybitnego pedagoga i artysty, profesora Waldemara Woźniaka. Dziś, ideę ogniwa przekazuje młodszemu pokoleniu artystów, z nadzieją, że każdy z nich przekaże swoje wsparcie dalej.
Zarówno malarstwo jak i działalność plastyczna Bolesława Tomasza Danielewskiego jest ściśle związana z miejscem, w którym mieszka, w którym się wychował i które pokochał. Pojezierze Brodnickie, to ukochany temat jego obrazów – sielskie pejzaże i snopy siana na polach, skąpane w szarościach i światłocieniach stanowią swoistą impresję, która u odbiorcy buduje różnego rodzaju emocje….
WSTĘP WOLNY, ZAPRASZAMY!

Źródło: Muzeum w Brodnicy