GRECHUTA KAMERALNIE – KONCERT


16 PAŹDZIERNIKA – 18:00-19:30 – BRODNICKI DOM KULTURY – BILETY 55PLN (SEKRETARIAT BDK)

Brodnicki Dom Kultura wznawia działalność artystyczną!
16 października, o godzinie 18:00 zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie artystyczne, poświęcone życiu i twórczości Marka Grechuty.
Półtoragodzinny recital przebojów jednego z najwybitniejszych przedstawicieli poezji śpiewanej będzie przeplatany opowieściami i anegdotami z życia tego znakomitego twórcy. W programie nie zabraknie najsłynniejszych utworów Grechuty, jak „Będziesz moją panią”, „Nie dokazuj”, „W dzikie wino zaplątani”, „Wiosna, ach to ty” czy „Świecie nasz”. Zapraszamy na niezwykły wieczór, przepełniony wspaniałą muzyką i wieloma wzruszeniami!

Na deskach BDK pojawią się wspaniali, utalentowani artyści:
Maria Dobrosława Rumińska – wokalistka, instrumentalistka, kompozytorka. Od 2007 r. jest niezastąpionym wokalem kobiecym zespołu muzyki celtyckiej „Shannon”, z którym zagrała kilkaset koncertów w całej Europie oraz wydała cztery albumy. W 2018 r. zespół Marysi został zaproszony do współpracy przy nagraniu płyty Grzegorza Turnaua pt. „Bedford School”. Płyta miała premierę jesienią 2018 r., zaś wiosną 2019 r. trzon Shannona, czyli Marcin Rumiński, Maria Rumińska i Jacek Fedkowicz wraz z zespołem Grzegorza Turnaua ruszył w ogólnopolską trasę koncertową. Maria Rumińska jest autorką kompozycji oraz opracowań muzycznych dla licznych spektakli teatralnych oraz słuchowisk radiowych. W latach 2008-2018 pracowała na stanowisku kierownika muzycznego w Teatrze im. S. Jaracza w Olsztynie. Prowadzi warsztaty muzyczne, chóry, jest wreszcie wziętym muzykiem sesyjnym. Nagrywa z wieloma zespołami, głównie muzyki etnicznej, jazzowej i około jazzowej.

Grzegorz Gromek – absolwent Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka w Olsztynie, wokalista, muzyk. Współpracował z Teatrem Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu oraz Teatrem Łaźnia Nowa w Krakowie. Od 2006 roku w zespole Teatru im. Stefana Jaracza. Laureat wielu nagród, w tym m.in.: „Studencka kreacja roku” za rolę Jamesa w spektaklu „Produkt” (2009), nagroda „Dla najlepszego, młodego aktora” w sezonie 2008/2009, „Teatralna kreacja roku” za tytułową rolę w spektaklu „Elling” (2010), nagroda za najlepszą rolę drugoplanową w słuchowisku „Bóg zapłacz” („Dwa Teatry” Sopot, 2011), „Teatralna kreacja roku” za rolę Nikodema Dyzmy w spektaklu „Kariera Nikodema Dyzmy” (2014).

BILETY 55 PLN, w sekretariacie BDK

Podczas wydarzenia obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa.

Źródło: Brodnicki Dom Kultury