NOC KOMEDY… – MARATON FILMÓW Z MUZYKĄ KRZYSZTOFA KOMEDY

19 czerwca – 18:00 – 23:30 – Brodnicki Dom Kultury – wstęp wolny
19 czerwca zapraszamy na maraton filmów z muzyką Krzysztofa Komedy Trzcińskiego!!!
Polski Sejm co roku ustanawia patrona na dany rok. Rok 2019 został ogłoszony rokiem poświęconym pamięci Krzysztofa Komedy Trzcińskiego, który zginął tragicznie 50 lat temu. Z wykształcenia lekarz laryngolog, autor muzyki do 65 filmów, urodził się 27 kwietnia 1931 roku, w Poznaniu. Po ukończeniu studiów, już jako laryngolog, rozpoczął swoją największą przygodę – z jazzem. Grał w różnych zespołach – do momentu, gdy w 1956 r. założył Komeda Sextet, wspólnie z Janem Ptaszynem-Wróblewskim. Międzynarodowy rozgłos (i bilet do Hollywood) przyniosła mu jednak muzyka filmowa, dziś będąca już częścią historii X Muzy. Pierwszy obraz z muzyką Komedy to „Dwaj ludzie z szafą”, Romana Polańskiego. Potem jego utwory pojawiły się m.in: w „Nożu w wodzie”, „Niewinnych czarodziejach” czy „Do widzenia, do jutra” (dwa ostanie filmy wyświetlaliśmy w DKF). W 1968 roku polski kompozytor i pianista wyjechał do Los Angeles, by rozpocząć pracę nad najnowszym filmem Polańskiego, „Dziecko Rosmary”. „Kołysanka” – motyw przewodni filmu – stała się najbardziej znanym tematem z jego dorobku.
W PROGRAMIE:
18:00 – „NÓŻ W WODZIE”, reż. ROMAN POLAŃSKI (90 min.)
20:00 – „BARIERA”, reż. JERZY SKOLIMOWSKI (77 min.)
21:30 – „DZIECKO ROSEMARY”, reż. ROMAN POLAŃSKI (140 min.)
Źródło: Brodnicki Dom Kultury
